Złogi towarowe – jak zarobić na ich sprzedaży?

2023-06-26

Używane części zamienne to alternatywa dla serwisów, chcących przedstawić atrakcyjną ofertę właścicielom pojazdów poszukującym oszczędności oraz szansa na zarobek, dzięki sprzedaży części, które zostały w warsztacie po wykonaniu niektórych zleceń.

Sprzedawaj używane części na Inter Cars Marketplace!
Sprzedawaj używane części na Inter Cars Marketplace!

Wielu kierowców decyduje się na montaż nowych części nie ze względu na brak możliwości eksploatacji dotychczasowych, ale np. dla  poprawy osiągów lub komfortu jazdy. Tacy klienci nie zawsze decydują się na zabranie ze sobą starej części, mimo, że mogłaby być jeszcze długo eksploatowana. Prowadząc biznes naprawy aut przez wiele lat, każdy z właścicieli serwisów ma różne „skarby” na półkach, które są dla niego niczym innym jak zamrożonym kapitałem.

Z drugiej strony właściciele starszych pojazdów często chcą je naprawić i zapewnić sobie ich bezpieczne użytkowanie możliwie najniższym kosztem. Ta grupa klientów może być w pełni zadowolona z możliwości zakupu i montażu części w pełni sprawnej, ale już wcześniej używanej.

Odpowiedzią na oba tez wyzwania jest platforma online do obrotu częściami używanymi – Inter Cars Marketplace.


Wystaw używane części na Inter Cars Marketplace!


Wygodne rozwiązanie w obszarze części używanych

Inter Cars Marketplace to wyjątkowe miejsce, gdzie klienci Inter Cars z jednej strony mogą zakupić używane części zamienne lub inne towary niezbędne w codziennej pracy warsztatu, z drugiej zamienić warsztatowe złogi towarowe na dodatkowy zarobek dla firmy.

Platforma Marketplace jest dostępna za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog. Klienci Inter Cars, którzy chcą kupić używaną część, potrzebną do danego zlecenia, albo sprzedać jakąś posiadaną przez siebie, nie muszą więc logować się do jakichkolwiek zewnętrznych serwisów. Oszczędzają w ten sposób czas i usprawniają sobie pracę.

Każdy warsztat, będący klientem Inter Cars, już dzisiaj może zostać sprzedawcą na Marketplace. Wystawienie towaru do sprzedaży odbywa się poprzez wygodną aplikację, dostępną po zalogowaniu do Inter Cars e-Catalog. Wystarczy zeskanować telefonem komórkowym kod kreskowy produktu oraz uzupełnić informacje o dostęnej ilości, cenie oraz koszcie dostawy. W ten sposób produkt, który był złogiem towarowym, zyskuje szanse na drugie życie.

Kliknij i zaloguj się do Inter Cars e-Catalog

Stare i zużyte części przekaż do profesjonalnej utylizacji

Dając drugie życie częściom zamiennym, przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, miejsca w którym wszyscy żyjemy. Zawsze jednak należy pamiętać o wyraźnej granicy pomiędzy częścią używaną i sprawną oraz taką nienadającą się już do eksploatacji. Te należące do drugiej grupy można już tylko odpowiednio zutylizować lub przekazać do skupu.

Utylizację odpadów warsztatowych, zarówno niebezpiecznych, jak i innych niż niebezpieczne można zlecić online za pośrednictwem Bio Service – narzędzia do kompleksowego zarządzania gospodarką odpadami w warsztacie.

Korzystając z Bio Service, można przekazać do utylizacji m.in. zużyte opony, filtry oraz materiały zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, a także przekazać do skupu m.in. akumulatory, tarcze i bębny hamulcowe oraz wiele innych odpadów metalowych.

Kliknij, aby założyć konto w Bio Service

Czytaj także:

Skup akumulatorów - sprawdź cenę złomu w Bio Service

Przekaż zużyte ogumienie po sezonie wymiany opon

Katalog kodów odpadów zgodny z ewidencją BDO

Opłaty obowiązkowe w warsztacie
2024-02-16
Opłata roczna za wpis do BDO i opłata środowiskowa - kogo dotyczą i na czym polegają?
Opłata roczna za wpis do BDO i opłata środowiskowa - kogo dotyczą i na czym polegają?
Pamiętaj o terminach raportów środowiskowych!
2024-02-12
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Sprawozdania środowiskowe -  webinar
2024-01-25
Obowiązki sprawozdawcze - bezpłatne szkolenie online
Obowiązki sprawozdawcze - bezpłatne szkolenie online
Darmowy e-book dla warsztatów
2024-01-19
Darmowy e-book dla warsztatów
Darmowy e-book dla warsztatów
SENT to system monitorowania transportu towarów wrażliwych
2024-01-12
Więcej odpadów do zgłoszenia w systemie SENT
Więcej odpadów do zgłoszenia w systemie SENT
2023-12-22
Wesołych Świat!
Wesołych Świat!