Skup akumulatorów – cena za kg

2022-09-09

Bio Service oferuje konkurencyjną cenę skupu zużytych akumulatorów. Obecnie wynosi ona 2.10 zł za kg (aktualizacja:  luty 2023 roku). Zlecenie odbioru można wypełnić online, a transport złomu akumulatorowego odbędzie się bezpośrednio z warsztatu.

Skup akumulatorów w Bio Service
Przekaż akumulatory do skupu i właściwego recyklingu

Bezpieczny transport, konkurencyjne ceny skupu

Skup złomu akumulatorowego w Bio Service to wygodny sposób na usunięcie ze swojego warsztatu starych urządzeń. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.bio-service.pl, podpisać umowę z operatorem przypisanym do konkretnego regionu i wypełnić zgłoszenie w prostym i intuicyjnym dla użytkownika systemie. Serwis nie musi przejmować się własnym transportem – akumulatory zostaną od niego odebrane w wyznaczonym terminie. Warunkiem jest osiągnięcie minimum logistycznego, które wynosi 200 kg (co odpowiada ok. 14 urządzeniom).

Atutem takiego rozwiązania jest to, że korzystając z niego jesteśmy pewni, że firma, której przekażemy akumulatory ma wszelkie uprawnienia potrzebne do ich przechowywania, gromadzenia i utylizacji. Jest to szczególnie ważne, ponieważ akumulatory należą do odpadów niebezpiecznych i niewłaściwe obchodzenie się z nimi jest surowo karane. Nie wolno ich wyrzucać razem ze zwykłymi odpadami komunalnymi, a przechowywać należy w taki sposób, aby zapobiec przedostaniu się zawartych w nim szkodliwych substancji do środowiska.

Warto wspomnieć, że Bio Service to nie tylko platforma do skupu zużytych akumulatorów samochodowych, ale także kompleksowe narzędzie do zarządzania gospodarką odpadami w warsztacie. Za jej pomocą można zlecić także odbiór oleju, filtrów oleju, opon oraz innych odpadów warsztatowych. Ponadto w jej ofercie znajdują się usługi doradcze, w ramach których można zamówić przygotowanie przez ekspertów raportów środowiskowych lub innych potrzebnych firmie dokumentów z obszaru ochrony środowiska. Decydując się na całoroczny pakiet, można powierzyć Bio Service także kompleksową obsługę BDO dla firmy.

Korzystanie z samej platformy nie wymaga opłat abonamentowych. Jedynym kosztem są opłaty za poszczególne, indywidualnie wybrane usługi.

Odzysk i recykling zużytych akumulatorów

Akumulator kwasowo - ołowiowy to wciąż najpopularniejszy rodzaj akumulatorów. Składa się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, z ołowiu i jego związków oraz kwasu siarkowego. Są to związki chemiczne, które mogą skazić środowisko, jednak profesjonalnie przeprowadzony proces recyklingu zapewnia odzyskanie niemal 100% masy urządzenia.

Aktualny cennik skupu akumulatorów

Obecnie cena skupu akumulatorów w Bio Service wynosi 2,10 zł za kilogram (aktualizacja: luty 2023 roku). To atrakcyjne warunki, dlatego jeśli masa urządzeń, które warsztat chciałby przekazać przekracza minimum logistyczne, warto zdecydować się na ich sprzedaż już teraz. Przede wszystkim lepiej nie czekać na zgłoszenie do skupu jeszcze większej liczby urządzeń przed końcem roku. Wielu przedsiębiorców co roku ma podobny zamysł, w efekcie czego w tym okresie wydłużają się terminy odbioru. W najgorszym razie serwis może więc nie zdążyć z zamknięciem tematu i rozliczeniem przed końcem grudnia, a takiej sytuacji warto uniknąć.

Obowiązujące stawki można w każdej chwili sprawdzić w zakładce "Akumulatory" na stronie www.bio-service.pl

Czytaj więcej!

Zarabiaj na usługach akumulatorowych cały rok

Dowiedz się, czy jest refundacja w Bio Service

Wygodnie spełniaj wymogi środowiskowe

Poznaj swoje prawa podczas kontroli WIOŚ

2023-02-02
Katalog odpadów – kody odpadów wykorzystywane w ewidencji BDO
Katalog odpadów – kody odpadów wykorzystywane w ewidencji BDO
28 lutego - raport dla warsztatów serwisujących pojazdy z klimatyzacją
2023-01-30
Sprawozdanie w zakresie F-GAZÓW i SZWO do BDS
Sprawozdanie w zakresie F-GAZÓW i SZWO do BDS
Raport KOBiZE – lakierowanie, spawanie, użytkowanie auta służbowego
2023-01-24
Raport KOBiZE – do kiedy i jak złożyć?
Raport KOBiZE – do kiedy i jak złożyć?
Kalendarz w warsztacie - terminy sprawozdań środowiskowych
2023-01-05
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Świąteczne życzenia od Bio Service
2022-12-23
Świąteczne życzenia od Bio Service i Inter Cars
Świąteczne życzenia od Bio Service i Inter Cars
Formularz rejestracyjny Bio Service
2022-12-20
Wygodniejszy dostęp do platformy Bio Service
Wygodniejszy dostęp do platformy Bio Service