Wygodnie spełniaj wymogi środowiskowe

2022-05-12
Platforma Bio Service to narzędzie, które pozwala wygodnie zarządzać formalnościami dot. gospodarki odpadami, a nawet zautomatyzować obowiązkowy proces wypełniana Kart Przekazania Odpadu.
Bio Service wyjaśnia zawiłości BDO
Platforma Bio Service to sprawne wypełnianie formalnych obowiązków dot. ochrony środowiska

Eksperci Bio Service wyjaśniają, na czym polegają obowiązki administracyjne serwisów w obszarze gospodarki odpadami oraz w jaki sposób platforma Bio Service może pomóc w ich realizacji.

BDO – co to jest?

BDO to system informatyczny, w którym przedsiębiorcy prowadzą bieżącą ewidencję odpadów oraz składają coroczne sprawozdania dotyczące gospodarki odpadami. Klienci Bio Service mogą połączyć swoje konto BDO z kontem w Bio Service, co ułatwi wypełnianie obowiązków administracyjnych w tym obszarze. Pełna nazwa BDO to baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Co to jest ewidencja odpadów?

Ewidencja to narzędzia, które pozwala na ograniczenie nieprawidłowości w sektorze gospodarki odpadami oraz wspiera ochronę środowiska.

Do każdego wytworzonego rodzaju odpadu należy stworzyć co najmniej jedna Kartę Ewidencji Odpadu w systemie BDO. Należy ją uzupełniać wraz z dalszym wytwarzaniem odpadów danego rodzaju. Alternatywnie można założyć kolejną kartę, jednak wydaje się to rozwiązanie mniej wygodne (maksymalnie można założyć 12 kart dla jednego rodzaju odpadu). W karcie ewidencji nanosi się również informacje o przekazaniu odpadu lub jego utylizacji.

Jak wypełniać Karty Przekazania Odpadu?

Kolejnym wymogiem nałożonym przez prawo jest wypełnianie i gromadzenie Kart Przekazania Odpadu. Należy to robić np. kiedy przekazujemy zużyte filtry olejowe lub akumulatory firmie utylizującej. W takiej karcie trzeba wskazać m.in. rodzaj odpadu, jego wagę, nazwy podmiotów, między którymi następuje przekazanie. Pamięta, że niewłaściwe prowadzenie ewidencji odpadu grozi wysokimi karami administracyjnymi.

Zlecając odbiór odpadu przez platformę Bio Service, Karta Przekazania Odpadu uzupełni się automatycznie na podstawie danych zapisanych w systemie oraz zleceniu. Warunkiem jest zintegrowanie swojego konta BDO z kontem w usłudze Bio Service. Aby to zrobić, wystarczy zaledwie kilka kroków.

Jak zintegrować konto na platformie Bio Service z BDO?

Szczegółowa instrukcja krok po kroku, z ilustracjami zakładek aplikacji, jest dostępna pod linkiem Połącz swoje konta w BDO i Bio Service.

Jak Bio Service może pomóc w prowadzeniu ewidencji odpadów?

Bio Service oferuje usługi pakietowe w zakresie obsługi BDO. Specjaliści platformy w ramach rocznej opłaty pomogą w aktualizacji bazy BDO oraz będą dostępni pod dedykowaną infolinią, a także pod adresem e-mail, aby w razie potrzeby udzielić porady w obszarze prawa ochrony środowiska.

Eksperci wypełnią także dla warsztatu obowiązkowe raporty roczne i sprawozdania. Wśród nich nie tylko raport BDO, ale również raport KOBiZe oraz sprawozdania w zakresie F-GAZÓW i SZWO.

Wypełnienie poszczególnych raportów można również zlecić oddzielnie jako jednorazową usługę, podobnie jak szereg innych usług doradczych.

Zadbajmy razem o Twój warsztat

Obejrzyj animacją o odpowiedzialnym gospodarowania odpadami

Przekaż Bio Sevice akumulatory oraz tarcze hamulcowe na korzystnych warunkach

Skorzystaj z refundacji części kosztów za przekazanie innych odpadów

Daj się poznać nowym klientom jako odpowiedzialny ekologicznie przedsiębiorca


Legalna utylizacja opon
2022-10-11
Utylizacja opon - co zrobić ze starymi oponami?
Utylizacja opon - co zrobić ze starymi oponami?
Bio Service - zgłoś jesienią odbiór odpadu
2022-09-23
Jesienne porządki - olej silnikowy, opony i inne odpady w warsztacie
Jesienne porządki - olej silnikowy, opony i inne odpady w warsztacie
Skup akumulatorów w Bio Service
2022-09-09
Skup akumulatorów – cena za kg
Skup akumulatorów – cena za kg
EkoWskazówki motoryzacyjne
2022-08-31
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
Wymiana akumulatora w warsztacie
2022-06-30
Zarabiaj na akumulatorach, pamiętając o środowisku
Zarabiaj na akumulatorach, pamiętając o środowisku
Wiadomości IC - poznaj Bio Service!
2022-06-24
Informacje środowiskowe w Wiadomościach IC
Informacje środowiskowe w Wiadomościach IC