1. Wróć do O nas
  1. O nas
  2. Inne odpady i zużyte części
Bio Service gwarantuje odbiór odpadów przez uprawnionych do tego operatorów

Odbiór odpadów warsztatowych i zużytych części

Zużyte filtry oleju i paliwa, czyściwo, szyby samochodowe, czy świetlówki  to odpady, których  nie wolno wyrzucać razem ze zwykłymi odpadami komunalnymi.  Warsztaty motoryzacyjne powinny je - podobnie jak inne odpady warsztatowe - przekazywać uprawnionym do ich utylizacji podmiotom.

Odpowiednia utylizacja odpadów jest ważnym elementem dbania o środowisko i brania odpowiedzialności za swoje otoczenie. Zarejestruj się na platformie Bio Service i  zlecaj online odbiór odpadów z warsztatu. Wygodnie spełniaj wymogi środowiskowe.

Ważne informacje

Poznaj warunki odbioru odpadów z warsztatu
Co utylizujemy? icon
Co utylizujemy?
Bio Service pozwala na zlecenie odbioru szerokiego zakresu odpadów warsztatowych, w tym filtrów, opakowań, szyb samochodowych i innych.
W jaki sposób odbieramy? icon
W jaki sposób odbieramy?
Przy zleceniu odbioru minimum logistycznego, odbiór odpadów odbywa się bezpośrednio z warsztatu transportem zapewnionym przez operatora.
Jaka jest cena odbioru? icon
Jaka jest cena odbioru?
Koszt odbioru i utylizacji zależy od rodzaju przekazywanego odpadu oraz regionu działania Twojej firmy. Szacunkowe ceny możesz sprawdzić, wypełniając formularz w zakładce Wycena.

Jak zgłosić odbiór odpadów z warsztatu?

Zobacz, jak krok po kroku wygląda odbiór odpadów z Twojego warsztatu.

1.

Logujesz się do systemu BS BIO.

2.

Wybierasz odpowiedni kod odpadu. W jednym zleceniu możesz zgłosić kilka kodów.

3.

Zgłoszenie trafia do Operatora Logistycznego, który ustala z Tobą datę odbioru.

4.

Operator odbiera odpady. Otrzymujesz potwierdzenie przejęcia odpadu w BDO oraz informacje dot. refundacji.
light bulb icon

Dlaczego odpowiednia utylizacja odpadów jest ważna?

Bezpieczna utylizacja odpadów warsztatowych ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Odpady te często zawierają substancje niebezpieczne, takie jak oleje, płyny hamulcowe czy kwas siarkowy z akumulatorów. Jeśli zostaną niewłaściwie zutylizowane, mogą one przenikać do gleby, powietrza i wody, powodując zanieczyszczenie i szkody dla przyrody.

Dodatkowo, nieodpowiednia utylizacja odpadów warsztatowych może mieć negatywny wpływ na zdrowie publiczne. Narażenie na substancje toksyczne zawarte w odpadach może prowadzić do poważnych chorób i schorzeń, zarówno u pracowników warsztatów, jak i mieszkańców pobliskich obszarów. Dlatego też, tak ważne jest przestrzeganie odpowiednich procedur utylizacji odpadów.

Poznaj inne usługi Bio Service

Prowadzimy skup złomu różnego rodzaju, zapewniamy utylizację i recykling innych odpadów warsztatowych oraz oferujemy usługi administracyjne
Partnerzy