Darmowy e-book dla warsztatów

2024-01-19
Ochrona środowiska staje się nieodłącznym elementem współczesnego biznesu, w tym dla firm z sektora naprawy i serwisowania pojazdów. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, platforma Bio Service wspólnie z marką Varta przygotowała bezpłatny poradnik "Ochrona środowiska w warsztacie motoryzacyjnym". Podręcznik jest dostępny w formie e-booka możliwego do pobrania dla wszystkich zainteresowanych.
Darmowy e-book dla warsztatów
Darmowy e-book dla warsztatów

Dlaczego warto pobrać poradnik „Ochrona środowiska w warsztacie motoryzacyjnym”?

  1. Zrozumienie złożonych przepisów

E-book „Ochrona środowiska warsztacie” omawia skomplikowane przepisy dotyczące ochrony środowiska obowiązujące w Polsce. Dzięki klarownym wyjaśnieniom stanie się dla Ciebie jasne, jakie są Twoje obowiązki i jak unikać ewentualnych konsekwencji prawnych.

  1. Praktyczne wskazówki dla warsztatów motoryzacyjnych

Skierowany przede wszystkim do przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, poradnik oferuje praktyczne wskazówki dotyczące gospodarki odpadami, emisji substancji szkodliwych oraz ochrony wód i gruntów. Dzięki niemu dostosowanie się do norm środowiskowych stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  1. Odpowiednio gospodaruj odpadami

Przy prowadzeniu biznesu niezbędne jest świadome podejście do gospodarki odpadami, co przynosi korzyści zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Szczególną uwagę należy zwrócić na tymczasowe składowanie i utylizację odpadów niebezpiecznych. W poradniku „Ochrona środowiska w warsztacie” znajdziesz wygodne w użyciu podsumowanie przepisów dotyczących magazynowania odpadów, ich transportu i utylizacji, a także wskazówki dotyczące prowadzenie ewidencji i przygotowania obowiązkowych, corocznych raportów środowiskowych.

  1. Zabezpiecz przyszłość Twojej firmy

Działanie zgodnie z zaleceniami poradnika nie tylko minimalizuje ryzyko kar finansowych, ale również przyczynia się do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy. Klienci coraz częściej wybierają usługi firm, które już na pierwszy rzut oka są uporządkowane i dbają o ograniczenie swojego wpływu na środowisko. Jeśli znajdą te cechy w Twoim warsztacie, masz szansę na zyskanie ich zaufania i utrzymanie ich jako stałych klientów.

  1. Nie narażaj firmy na kary finansowe

Prawidłowe zarządzanie środowiskiem to także korzyści ekonomiczne. Koszty związane z dostosowaniem się do norm są zazwyczaj niższe niż potencjalne kary za ich naruszenie. Oszczędności finansowe idą w parze z korzyściami dla środowiska.

Jak pobrać e-book?

Pobranie e-booka „Ochrona środowiska w warsztacie motoryzacyjnym" to prosta droga do zwiększenia świadomości ekologicznej Twojej firmy. Wystarczy odwiedzić dedykowaną stronę internetową – elink.intercars.eu/ochronasrodowiska – i podać adres e-mail, na który chcesz otrzymać poradnik. E-book jest dostępny całkowicie za darmo. Został on przygotowany i udostępniony przez Bio Service – platformę wspierającą warsztaty w gospodarce odpadami – oraz firmę Varta – jednego z wiodących producentów baterii i akumulatorów samochodowych.


Klikjnij, aby otrzymać e-book!

Zadbaj o środowisko i swój biznes już dziś!

Pobierz e-book "Ochrona środowiska w warsztacie motoryzacyjnym" już teraz i dołącz do grona przedsiębiorców, którzy nie tylko dbają o swoje interesy, ale również o przyszłość naszej planety. Ochrona środowiska to inwestycja, której korzyści odczujesz nie tylko teraz, ale przede wszystkim w perspektywie długoterminowej. Zrównoważony biznes to klucz do sukcesu, a nasz poradnik to krok w kierunku osiągnięcia tego celu.


Czytaj także:

Katalog kodów odpadów zgodny z ewidencją BDO

Kontrola WIOŚ - prawa przedsiębiorcy

Utylizacja opon - co zrobić ze starymi oponami?

Zużyty olej silnikowy - gdzie oddać stary olej?
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
2024-03-29
Najlepsze życzenia z okazji Wielkiejnocy
Najlepsze życzenia z okazji Wielkiejnocy
Pamiętaj o obowiązku rejestracji w systemie BDO!
2024-03-25
Pamiętaj  o obowiązku rejestracji w BDO
Pamiętaj  o obowiązku rejestracji w BDO
Informacja o korzystaniu ze środowiska - 31 marca
2024-03-19
Informacja o korzystaniu ze środowiska oraz opłata środowiskowa – obowiązki przedsiębiorcy
Informacja o korzystaniu ze środowiska oraz opłata środowiskowa – obowiązki przedsiębiorcy
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami - 15 marca
2024-03-11
Roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami - do kiedy złożyć raport BDO za 2023 rok?
Roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami - do kiedy złożyć raport BDO za 2023 rok?
Zapraszamy na webinar o składowaniu odpadów i recyklingu akumulatorów
2024-03-04
Składowanie odpadów i recykling akumulatorów
Składowanie odpadów i recykling akumulatorów
BDO w warsztacie motoryzacyjnym
2024-02-26
Sprawozdania środowiskowe w pytaniach i odpowiedziach
Sprawozdania środowiskowe w pytaniach i odpowiedziach