1. Wróć do O nas
  1. O nas
  2. FIltry olejowe i inne odpady warsztatowe
Oferujemy odbiór różnego rodzaju odpadów warsztatowych

Odbiór filtrów olejowych i innych odpadów warsztatowych

Oleje oraz odpady nimi zanieczyszczone, takie jak filtry i opakowania mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz środowiska. W związku z tym muszą być odpowiednio zagospodarowane. Korzystając z usług udostępnianych przez Bio Service, można mieć pewność, że zostaną one przekazane uprawnionej do odbioru firmie a następnie prawidłowo zutylizowane.

Odpady powstające w warsztacie to także m.in. żarówki i świetlówki, różnego rodzaju opakowania, szkło szyb samochodowych czy gaśnice. Nimi również należy się w sposób właściwy zająć.
wymiana oleju w aucie

Profesjonalny skup oleju przepracowanego – warunki odbioru

Sprawdź, jak dbamy o środowisko, zapewniając bezpieczną utylizację środków smarnych
Jakie rodzaje olejów odpadowych możesz przekazać? icon
Jakie rodzaje olejów odpadowych możesz przekazać?
Korzystając z Bio Service możesz przekazać zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz wszelkie oleje smarowe lub przemysłowe.
Jak odbieramy z warsztatów olej przepracowany? icon
Jak odbieramy z warsztatów olej przepracowany?
Współpracujemy w zakresie odbioru oleju z operatorami uprawnionymi do jego transportu na terenie całej Polski. Zapewniamy odbiór bezpośrednio z firmy przekazującej odpad.
Jaka jest aktualna cena skupu oleju przepracowanego? icon
Jaka jest aktualna cena skupu oleju przepracowanego?
Zapewniamy bezpieczną dla środowiska utylizację oleju przepracowanego. Cena skupu zużytego oleju zależy od regionu, z którego jest on odbierany. 

Jak zgłosić do odbioru przepracowany olej?

Zobacz, jak krok po kroku odbędzie się przekazanie oleju

1.

Logujesz się na swoje konto w systemie Bio Service.

2.

Wybierasz z rozwijanej listy właściwy kod oleju (najczęściej będzie to 13 02 08* - inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe).

3.

Odpowiedni operator odbiera zgłoszenie i kontaktuje się z Tobą, aby ustalić datę przekazania oleju przepracowanego.

4.

Operator odbiera z Twojej firmy olej, a dzięki integracji Bio Service z systemem BDO, Karta Przekazania Odpadu wypełnia się automatycznie.
light bulb icon

Dlaczego musimy utylizować zużyty olej?

Przepracowany olej zawiera szkodliwe dla zdrowia i środowiska związki, takie jak siarczki oraz metale, na przykład mangan, nikiel i ołów. Wynikiem zużycia oleju w silniku są też powstające przy wysokich temperaturach wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które są substancjami rakotwórczymi.

Już litr oleju może zanieczyścić ogromne ilości wody, sprawiając, że nie nadaje się ona do spożycia. Natomiast spalanie tego rodzaju paliwa w niewłaściwie przystosowanych instalacjach przyczynia się do powstawania smogu. To z kolei powoduje przedostawanie się wymienionych wcześniej szkodliwych związków do naszych płuc, zwiększając ryzyko zachorowania na nowotwory oraz poważne choroby układu oddechowego i krążenia.

W związku z tym, utylizacja oleju musi być przeprowadzona przez firmy wyspecjalizowane w tym obszarze przy wykorzystaniu nowoczesnego, dedykowanego tym zadaniom sprzętu.

Zobacz również

pozostałe usługi oferowane przez Bio Service
Partnerzy