1. Wróć do O nas
  1. O nas
  2. Skup akumulatorów

Skup akumulatorów w atrakcyjnej cenie - wybierz odpowiedzialną utylizację i recykling

Bio Service oferuje profesjonalny skup zużytych akumulatorów samochodowych, ciężarowych i motocyklowych na terenie całej Polski. Zlecenie odbioru można wypełnić online po wypełnieniu krótkiego formularza rejestracyjnego. W przypadku przekazania minimum logistycznego, akumulatory zostaną odebrane bezpośrednio z warsztatu zapewnionym przez nas transportem.

Korzystając z oferty Bio Service, masz pewność, że przekazujesz akumulatory firmie, która ma wszystkie potrzebne pozwolenia i zajmie się nimi w sposób odpowiedzialny ekologicznie i zgodny z prawem.
stare akumulatory

Profesjonalny skup akumulatorów – cena skupu i warunki odbioru

Sprawdź, jak działa profesjonalny skup akumulatorów w Bio Service oraz jaka jest cena za kg
Jakie rodzaje akumulatorów możesz przekazać? icon
Jakie rodzaje akumulatorów możesz przekazać?
Skupujemy akumulatory kwasowo-ołowiowe, w tym żelowe oraz AGM.
Kod odpadu: 16 06 01*.
Jak odbieramy stare akumulatory? icon
Jak odbieramy stare akumulatory?
Nie musisz ich samodzielnie przewozić. Nasz operator odbierze baterie z Twojej firmy. W ten sposób przyjmujemy akumulatory do skupu w przypadku przekazanie jednorazowo 200 kg złomu akumulatorowego (ok. 14 sztuk akumulatorów).
Jaka jest aktualna cena skupu akumulatorów? icon
Jaka jest aktualna cena skupu akumulatorów?
Aktualna cena złomu akumulatorów oferowana w Bio Service to 2,00 zł za 1 kg

Jak wygodnie skorzystać ze skupu akumulatorów z odbiorem z firmy?

Zobacz, jak zgłosić odbiór akumulatorów na naszej platformie 

1.

Logujesz się na platformę Bio Service i klikasz "Nowe zlecenie"

2.

Wybierasz kod 16 06 01*, akumulatory jako rodzaj odpadu oraz ich wagę.

3.

Zgłoszenie trafia do Operatora Logistycznego, który ustala z Tobą datę odbioru.

4.

Operator odbiera akumulatory. Otrzymujesz potwierdzenie ich przejęcia w BDO a następnie zapłatę.
light bulb icon

Dlaczego korzystanie ze skup zużytych akumulatorów jest korzystne dla środowiska?

Akumulatory kwasowo-ołowiowe, mimo stosowania  coraz nowocześniejszych rozwiązań, wciąż działają w oparciu o wykorzystanie metali ciężkich i substancji szkodliwych dla środowiska. Wśród wykorzystanych do ich produkcji materiałów znajdziemy m.in. ołów, rtęć oraz kwasy siarkowe. W związku z tym należą do odpadów niebezpiecznych i nie wolno ich wyrzucać ani składować razem z innymi typami odpadów. 

Gromadzenie starych akumulatorów wymaga odpowiednich warunków. Jeśli urządzenia nie są uszkodzone, można je składować w specjalnie wydzielonym miejscu, zabezpieczonym przed dostaniem się elektrolitu do środowiska. Najbezpieczniej jednak stare akumulatory przechowywać w dedykowanym, specjalnym pojemniku. Ich transportem oraz utylizacją mogą zajmować się tylko wyspecjalizowane podmioty, które posiadają odpowiednie zezwolenia, potwierdzające, że zajmują się tym w sposób bezpieczny dla środowiska.

Nieumiejętne obchodzenie się z zużytym lub uszkodzonym akumulatorem ołowiowym może spowodować przedostanie się szkodliwych substancji do środowiska naturalnego i np. skażenie gleby oraz wód powierzchniowych i podziemnych. Profesjonalny recykling akumulatorów oddawanych do skupu zapewnia natomiast skuteczną redukcję ilości toksycznych pozostałości oraz odzysk znacznej części surowców.

Poznaj inne usługi Bio Service

Prowadzimy skup złomu różnego rodzaju, zapewniamy utylizację i recykling innych odpadów warsztatowych oraz oferujemy usługi administracyjne
Partnerzy