1. Wróć do O nas
  1. O nas
  2. Skup oleju przepracowanego
Bio Service pozwala na zgłoszenie online oleju przepracowanego do skupu

Skup oleju przepracowanego w Bio Service - zleć odbiór ze wskazanego adresu

Czy wiesz, że oleje silnikowe, hydrauliczne i inne oleje motoryzacyjne należą do kategorii odpadów niebezpiecznych? Niewłaściwe postępowanie z tym rodzajem odpadów jest surowo karane, ponieważ może prowadzić do poważnych konsekwencji dla środowiska naturalnego oraz życia i zdrowia ludzi.

Bio Service to platforma, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu skupu oleju przepracowanego. Zakładając na niej firmowe konto, zyskujesz dostęp do wygodnego narzędzia, za pomocą którego zlecisz online odbiór oleju. Współpracujemy z operatorami posiadającymi pozwolenia dot. odpadów niebezpiecznych. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo i legalność procesu utylizacji.
wymiana oleju w aucie

Profesjonalny skup oleju przepracowanego – warunki odbioru

Sprawdź, jak dbamy o środowisko, zapewniając bezpieczną utylizację środków smarnych
Jakie rodzaje olejów odpadowych możesz przekazać? icon
Jakie rodzaje olejów odpadowych możesz przekazać?
Korzystając z Bio Service możesz przekazać zużyte oleje silnikowe, przekładniowe oraz wszelkie oleje smarowe lub przemysłowe. W przypadku większej ilości musisz pamiętać o zgłoszeniu w systemie SENT.
Jak odbieramy z warsztatów olej przepracowany? icon
Jak odbieramy z warsztatów olej przepracowany?
Współpracujemy w zakresie odbioru oleju z operatorami uprawnionymi do jego transportu na terenie całej Polski. Zapewniamy odbiór bezpośrednio z firmy przekazującej odpad. 
Jaka jest aktualna cena skupu oleju przepracowanego? icon
Jaka jest aktualna cena skupu oleju przepracowanego?
Skup oleju oferujemy w większości kraju. Cena skupu uzależniona jest od lokalizacji, z której odbierany jest olej oraz jego ilości i jakości.

Jak zgłosić do odbioru przepracowany olej?

Zobacz, jak krok po kroku odbędzie się przekazanie oleju

1.

Logujesz się na swoje konto w systemie Bio Service.

2.

Wybierasz z rozwijanej listy właściwy kod oleju (najczęściej będzie to 13 02 08* - inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe).

3.

Odpowiedni operator odbiera zgłoszenie i kontaktuje się z Tobą, aby ustalić datę przekazania oleju przepracowanego.

4.

Operator odbiera z Twojej firmy olej, a dzięki integracji Bio Service z systemem BDO, Karta Przekazania Odpadu wypełnia się automatycznie.
light bulb icon

Dlaczego musimy utylizować zużyty olej?

Przepracowany olej zawiera szkodliwe dla zdrowia i środowiska związki, takie jak siarczki oraz metale, na przykład mangan, nikiel i ołów. Wynikiem zużycia oleju w silniku są też powstające przy wysokich temperaturach wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które są substancjami rakotwórczymi.

Już litr oleju może zanieczyścić ogromne ilości wody, sprawiając, że nie nadaje się ona do spożycia. Natomiast spalanie tego rodzaju paliwa w niewłaściwie przystosowanych instalacjach przyczynia się do powstawania smogu. To z kolei powoduje przedostawanie się wymienionych wcześniej szkodliwych związków do naszych płuc, zwiększając ryzyko zachorowania na nowotwory oraz poważne choroby układu oddechowego i krążenia.

W związku z tym, utylizacja oleju musi być przeprowadzona przez firmy wyspecjalizowane w tym obszarze przy wykorzystaniu nowoczesnego, dedykowanego tym zadaniom sprzętu.

Poznaj inne usługi Bio Service

Prowadzimy skup złomu różnego rodzaju, zapewniamy utylizację i recykling innych odpadów warsztatowych oraz oferujemy usługi administracyjne
Partnerzy