Jesteś tutaj:
Wiadomość

Szeroka oferta usług środowiskowych Bio Service

2021-08-09
Przemysław Sałek

Problem z rejestracją do BDO? Lub może potrzebne jest wsparcie przy raporcie KOBiZE? To tylko kilka kwestii, w których serwisom mogą pomóc eksperci z Bio Service.

bądź zielony.png

Dlaczego warto zainteresować się usługami Bio Service? Korzyści dla warsztatów samochodowych i motocyklowych jest naprawdę sporo. Poczynając od takich kwestii jak działanie zgodne z przepisami prawa i uniknie kar administracyjnych (wynikających z przepisów dotyczących prawidłowego gospodarowania odpadami), aż po korzyści wpływające bezpośrednio na prowadzony biznes.

Bio Service to dla właścicieli serwisów przede wszystkim optymalizacja finansowa i oszczędność kosztów. Jest tak m.in. z uwagi na refundację kosztów utylizacji odpadów w przypadku zakupu towarów w sieci Inter Cars. Dodatkowo, korzystanie z usług programu Bio Service to budowanie pozytywnego wizerunku warsztatu u klientów, na co wpływ ma np. uporządkowany i pozbawiony odpadów teren wokół miejsca wykonywania swojej działalności – mówi Adrian Siemiński z Bio Service.

Wsparcie w wielu obszarach

Jakie usługi są najbardziej popularne wśród klientów Bio Service?

Jeśli chodzi o fizyczne odbiory to klienci najchętniej korzystają z naszej usługi wywozu i utylizacji odpadów akumulatorowych. Na drugim miejscu wśród naszych popularnych usług są odpady refinansowane. To przykładowo filtry, płyny czy opakowania po substancjach niebezpiecznych. Poza tym, popularną usługą są jeszcze odbiory olejów. Co istotne, w tym przypadku operator rozlicza się za każdy oddany kilogram z klientem. Uśredniając płaci ok. 10 groszy za każdy kilogram – podkreśla Adrian Siemiński.

Należy także zaznaczyć, że popularną usługą w Bio Service jest również pomoc warsztatom w przygotowywaniu rocznych sprawozdań o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami. Serwisy często potrzebują także wsparcia programu przy opracowaniu wniosku rejestracyjnego do Bazy Danych o Odpadach (BDO). W tym elemencie przedstawiciele warsztatów mają też często problemy z utworzeniem i uzupełnieniem karty KPO (Karta Przekazania Odpadu). Tu także można liczyć na pomoc ze strony Bio Service.

Coraz większym zainteresowaniem wśród warsztatów cieszy się także usługa przygotowania raportu KOBiZE, czyli raportu składanego do Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami. Warto także pamiętać o takich usługach jak doradztwo w zakresie organizacji stanowisk pracy oraz badań i pomiarów środowiska pracy, czy też przeprowadzanie szkoleń okresowych w formie e-learningu dla pracodawców i innych osób kierujących lub pracowników inżynieryjno-technicznych – dodaje ekspert z Bio Service.

Chcesz dowiedzieć się więcej o usługach? Sprawdź stronę Bio Service!

2021-11-22
Bio Service upraszcza pracę w systemie BDO
Bio Service upraszcza pracę w systemie BDO
Przepisy środowiskowe dla warsztatów - Bio Service wyjaśnia.jpg
2021-11-08
Ewidencja odpadów w BDO – ważne zmiany
Ewidencja odpadów w BDO – ważne zmiany
BS_zwrot.png
2021-08-02
Zutylizuj odpady i zyskaj zwrot części poniesionych kosztów!
Zutylizuj odpady i zyskaj zwrot części poniesionych kosztów!
Bio_logo_2.png
2021-07-20
Ekologiczny warsztat samochodowy – jak nim zostać?
Ekologiczny warsztat samochodowy – jak nim zostać?
bioservice_4_nieoczywiste_warsztatowe_odpady_do_utylizacji_1170x658.jpg
2021-07-13
4 nieoczywiste warsztatowe odpady do utylizacji
4 nieoczywiste warsztatowe odpady do utylizacji