Bio Service

Co zrobiliśmy i co planujemy w 2022 roku?

2022-01-13
Mikołaj Rutkowski

Bio Service w minionym roku poszerzył swoją ofertę o odbiór zużytych tarcz i bębnów hamulcowych. Klienci uzyskali również dostęp do pakietów usług prawno-administracyjnych. Nowe funkcjonalności dla właścicieli warsztatów zostaną wprowadzone także w 2022 roku.

Misją Bio Service jest zapewnienie warsztatom kompleksowej obsługi w obszarze gospodarowania odpadami. W tym celu nieustannie rozwija ofertę i funkcjonalności swojej platformy online oraz dostosowuje je do wymagań klientów.


Spokój z odpadami i funkcjonalne pakiety usług

Bio Service zapewnia dostęp do profesjonalnego odbioru i utylizacji odpadów, daje możliwość skorzystania konsultacji z ekspertami w obszarze prawa środowiskowego (w tym uzyskanie pomocy w przygotowaniu potrzebnej dokumentacji) oraz oferuje usługę audytu energetycznego, który może pomóc w ograniczeniu kosztów zużycia energii.

Rok 2021 przyniósł w tych obszarach szereg nowości. Zakres odbiorów za pośrednictwem platformy został poszerzony o części układu hamulcowego – tarcze i bębny. Zmodyfikowana została także oferta usług doradczych i konsultacyjnych. Obecnie są one pogrupowane w ułatwiające posiłkowanie się nimi pakiety.

– Cieszymy się, że coraz więcej mechaników decyduje się na w pełni odpowiedzialne podejście do utylizacji odpadów warsztatowych. Szereg przepisów wymusza na serwisach mechanicznych określone zachowania, ale naszym zdaniem równie ważna jest rosnąca świadomość wagi naszego wpływu na środowisko. Dzięki pomocy Bio Service ekologicznie odpowiedzialne działania nie wymagają dodatkowego, dużego nakładu pracy, a możliwość skorzystania z naszej refundacji sprawia, że mogą one kosztować mniej – przypomina Adrian Siemiński, zarządzający projektem Bio Service na rynku polskim.


Gospodarka odpadów online – szybciej i wygodniej

Bio Service nieustannie dąży do podnoszenia jakości usług odbioru odpadów oraz wygody ich zgłaszania. W związku z tym w 2022 roku przewidziana jest dalsza rozbudowa funkcjonalności platformy BS BIO oraz jej integracja z innymi e-usługami Inter Cars, w tym Inter Cars e-Catalog oraz oprogramowaniem warsztatowym eSOWA.

– Na najbliższy czas planujemy odświeżenie strony bio-service.pl.  Jej przeglądanie będzie dzięki temu znacznie wygodniejsze dla użytkownika. Naszym celem jest stworzenie z niej centrum informacji o gospodarce odpadami i ich ekologicznej utylizacji, do których łatwo dotrą wszystkie osoby zainteresowane tym tematem. Ponadto zamierzamy przeprowadzić duże badanie wśród naszych klientów, aby lepiej poznać ich potrzeby i skutecznie na nie odpowiedzieć – zapowiada Adrian Siemiński z Bio Service.


Usługi dla wszystkich warsztatów

Korzystanie z usług Bio Service odbywa się za pomocą wygodnej w użyciu platformy online. Zarejestrować się na nią mogą wszyscy mechanicy zainteresowani kompleksowym podejściem do gospodarki odpadami w warsztacie. Aby założyć konto na platformie wystarczy wypełnić odpowiedni formularz.

Podczas uzupełniania danych rejestracyjnych można od razu połączyć nowy profil klienta Bio Service ze swoim numerem BDO. Dzięki temu, po zleceniu odbioru przez platformę, obowiązkowe Karty Przekazania Odpadu będą wypełniały się automatycznie.

Bio Service wyjaśnia zawiłości BDO
2022-05-12
Wygodnie spełniaj wymogi środowiskowe
Wygodnie spełniaj wymogi środowiskowe
2022-04-29
Korzyść dla Twojego warsztatu i dla środowiska – obejrzyj film
Korzyść dla Twojego warsztatu i dla środowiska – obejrzyj film
2022-04-14
Daj się poznać jako EkoWarsztat!
Daj się poznać jako EkoWarsztat!
Skup akmulatorów - cena za kg
2022-03-28
Skup akumulatorów oraz tarcz i bębnów hamulcowych – nowe, lepsze ceny!
Skup akumulatorów oraz tarcz i bębnów hamulcowych – nowe, lepsze ceny!
2022-03-01
Jak pomagamy Ukrainie – 1 mln zł na pomoc humanitarną!
Jak pomagamy Ukrainie – 1 mln zł na pomoc humanitarną!
15 marca - sprawozdanie o odpadach
2022-02-28
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach - pamiętaj o terminie
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach - pamiętaj o terminie