Jesienne porządki - olej silnikowy, opony i inne odpady w warsztacie

2022-09-23

Początek jesieni to dobry czas na uporządkowanie swojego serwisu i przekazanie do utylizacji zebranych odpadów.

Bio Service - zgłoś jesienią odbiór odpadu
Bio Service to kompleksowe narzędzie do zarządzania gospodarką odpadami w warsztacie

Utylizacja odpadów w odpowiednim czasie - przygotuj warsztat na sezon i nowy rok

Pod koniec roku firmy odbierające odpady warsztatowe mają szczególnie dużo zleceń. Dlatego też nie warto czekać do grudnia ze zgłoszeniem odbioru odpadów wytworzonych w swoim serwisie. Lepiej zadbać o uprzątnięcie warsztatu odpowiednio wcześniej. Kompleksowe wsparcie w tym zakresie ich właściciele znajdą w usługach Bio Service. Jeśli zajmiemy się tą kwestią już teraz, to w szczycie jesienno-zimowego sezonu będziemy mogli skupić się bez przeszkód na świadczeniu usług dla klientów.

Zarejestruj się w Bio Service już dzisiaj!

Właściciel warsztatu na platformie Bio Service może wypełnić zlecenie odbioru różnorodnych odpadów warsztatowych. Narzędzie to jest bardzo proste w obsłudze a możliwość jego integracji z kontem w systemie BDO zapewnia dodatkową, ważną funkcjonalność: zgłoszenie odbioru odpadu za jego pomocą sprawia, że Karty Przekazania Odpadu wypełniają się w państwowym systemie BDO automatycznie.

Mniej problemów z Kartami Przekazania Odpadu (KPO) to nie jedyny element wsparcia w obszarze administracji i formalności, jaki oferuje Bio Service. Właściciel firmy ma dzięki tej platformie stały dostęp do historii swoich zleceń a w razie potrzeby może skorzystać z konsultacji z ekspertami w obszarze prawa ochrony środowiska, zlecić im przygotowanie raportów środowiskowych, sprawozdań lub innych potrzebnych dokumentów (np. zgłoszenia instalacji, wpis do BDO) albo skorzystać z oferty kompleksowej obsługi BDO (w tym prowadzenia ewidencji odpadów).

Uwaga na wysokie kary za nierzetelne prowadzenie Ewidencji Odpadów w BDO!

Odpady niebezpieczne w warsztacie samochodowym - komu przekazać?

Ustawa o odpadach ściśle reguluje kwestie gospodarki odpadami niebezpiecznymi, ponieważ stanowią one poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi. Zakazane jest np. ich mieszanie z innymi nieczystościami oraz przekazywanie firmom, które nie mają odpowiednich pozwoleń. Serwisy motoryzacyjne, które chcą być pewne, że postępują zgodnie z prawem i odpowiedzialne wobec swojego otoczenia, mogą przekazać odpady niebezpieczne i inne niż niebezpieczne niebezpieczne do utylizacji za pośrednictwem platformy Bio Service. Przedsiębiorca może wygodnie wypełnić zgłoszenie online i mieć pewność, że odbiór odpadów z warsztatu wykonają profesjonalne firmy.

Gdzie oddać zużyte części samochodowe?

Praca mechanika nieodłącznie wiąże się z wytwarzaniem odpadów, które należy odpowiednio zagospodarować. Katalog materiałów eksploatacyjnych, starych części, opakowań i innych odpadów, które właściciel warsztatu może przekazać za pośrednictwem Bio Service jest bardzo szeroki. Obejmuje m.in. oleje przepracowane i inne płyny eksploatacyjne (a także pojemniki po nich), zużyte czyściwo, filtry oleju, opony oraz inne materiały powstałe w wyniku działalności warsztatu.

Zarejestruj się i zleć odbiór odpadów przez Bio Service!

Niektóre rodzaje zużytych części może jednak wciąż stanowić dla firmy źródło przychodów! Warto pamiętać, że Bio Service skupuje zużyte akumulatory oraz tarcze i bębny hamulcowe. Oferuje przy tyn atrakcyjne warunki odbioru oraz ceny.


Czytaj także:

Skup akumulatorów - rozwiązanie ekologiczne i opłacalne

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Bio Service to łatwiejsza praca z BDO

Prawa przedsiębiorcy podczas kontoli WIOŚ - wyjaśniamy

Szkolenie BDO - obejrzyj nagranie
2023-09-29
Obejrzyj webinar o BDO – link aktywny do 08 października
Obejrzyj webinar o BDO – link aktywny do 08 października
BDO w warsztacie motoryzacyjnym
2023-09-19
BDO bez tajemnic – bezpłatne szkolenie online
BDO bez tajemnic – bezpłatne szkolenie online
Odbiory odpadów możesz zlecić na platformie Bio Service
2023-07-31
Wykorzystaj lato na uporządkowanie warsztatu
Wykorzystaj lato na uporządkowanie warsztatu
Sprzedawaj używane części na Inter Cars Marketplace!
2023-06-26
Złogi towarowe – jak zarobić na ich sprzedaży?
Złogi towarowe – jak zarobić na ich sprzedaży?
Bio Service wyróżniony podczas gali Listki CSR "Polityki"
2023-06-20
Specjalne wyróżnienie dla programu Bio Service
Specjalne wyróżnienie dla programu Bio Service
Opony do utylizacji przekaż na www.bio-service.pl
2023-05-17
Przekaż zużyte ogumienie po sezonie wymiany opon
Przekaż zużyte ogumienie po sezonie wymiany opon