Wykorzystaj lato na uporządkowanie warsztatu

2023-07-31
Wakacje to idealny czas na przeprowadzenie generalnych porządków w warsztacie. Na co zwrócić uwagę, decydując się na takie przedsięwzięcie?
Odbiory odpadów możesz zlecić na platformie Bio Service
Odbiory odpadów możesz zlecić na platformie Bio Service

Zyskaj na skupie akumulatorów i złomu

Skup złomu akumulatorowego w Bio Service to wygodny sposób na usunięcie ze swojego warsztatu starych urządzeń i dodatkowe zarobienie na nich, bez konieczności samodzielnego transportu do skupu.

Bio Service gwarantuje odbiór akumulatorów bezpośrednio z warsztatu (przy zgłoszeniu do przekazania baterii o wadze co najmniej 200 kg). Odpowiedni formularz użytkownicy mogą wypełnić online od razu po założeniu konta na platformie.

Oferta skupu złomu Bio Service z odbiorem warsztatu dotyczy nie tylko zużytych akumulatorów, ale także tarcz i bębnów hamulcowych, aluminium, ciężarków ołowianych, czy mosiężnych chłodnic.

Kliknij, aby zgłosić akumulatory do skupu

Zapewnij utylizację opon przed nowym sezonem wymiany

Składowane do tej pory w warsztacie zużyte opony możesz przekazać do utylizacji i uporządkować w ten sposób swoje miejsce pracy. Jeśli do przekazania przeznaczysz minimum logistyczne, zostaną one odebrane bezpośrednio z warsztatu. Dla opon osobowych i motocyklowych to 250 sztuk, w przypadku opon ciężarowych minimum zależy od regionu, w jakim prowadzona jest działalność.

Rozlicz się według liczby opon, nie ich wagi

Dla każdego przedsiębiorcy ważne jest precyzyjne planowanie koniecznych do poniesienia kosztów. W przypadku warsztatu motoryzacyjnego jednym z nich jest koszt prawidłowej gospodarki odpadami, w tym utylizacji zużytych opon. Oszacowanie, jakie środki trzeba przeznaczyć na dopełnienie tego obowiązku, może być w sytuacji przekazania wielu opon o różnej wadze dużym wyzwaniem (zwłaszcza w przypadku przeznaczonych do większych pojazdów, w tym użytkowych i rolniczych).

Bio Service oferuje rozliczenie się z utylizacji ogumienia na podstawie liczby przekazanych opon, a nie ich wagi. Dzięki temu zapanowanie nad kosztami gospodarki odpadami jest łatwiejsze. 

Przekaż odpady niebezpieczne do utylizacji

Do odpadów niebezpiecznych zaliczamy m.in. olej przepracowany a także wszelkie części i materiały nim zanieczyszczone (np. filtry olejowe). Ponieważ stanowią one poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi, kwestie ich składowania i transportu ściśle regulują przepisy prawa. Zakazane jest np. mieszanie ich z innymi nieczystościami oraz przekazywanie firmom, które nie mają odpowiednich pozwoleń.

Serwisy motoryzacyjne, które chcą być pewne, że postępują zgodnie z prawem i odpowiedzialnie wobec swojego otoczenia, mogą przekazać odpady niebezpieczne i inne niż niebezpieczne do utylizacji za pośrednictwem platformy Bio Service. Umożliwia ona wygodne zlecenie online odbioru takich odpadów.

Kliknij, aby założyć konto na platformie Bio Service

Pamiętaj o innych odpadach

Do najpopularniejszych odpadów zgłaszanych do przekazania przez platformę Bio Service należą zużyte akumulatory, opony i filtry olejowe. Serwisy samochodowe i motocyklowe generują jednak także znaczną liczbę innych rodzajów odpadów, np. świetlówki i szyby samochodowe. Ich odbiór i utylizację także można zlecić, logując się w systemie Bio Service.

Zastanawiasz się, ile kosztować będzie wakacyjna utylizacja odpadów zebranych w firmie? Sprawdź to w zakładce Wycena na naszej stronie. Następnie zaloguj się i zleć online ich odbiór z warsztatu.


Czytaj także:

Jak sprzedawać używane części i akcesoria motoryzacyjne? 

Wygodniejszy dostęp do platformy Bio Service

Zużyty olej silnikowy - gdzie oddać stary olej?

Bio Service tp łątwiejsza praca z BDO

Opłaty obowiązkowe w warsztacie
2024-02-16
Opłata roczna za wpis do BDO i opłata środowiskowa - kogo dotyczą i na czym polegają?
Opłata roczna za wpis do BDO i opłata środowiskowa - kogo dotyczą i na czym polegają?
Pamiętaj o terminach raportów środowiskowych!
2024-02-12
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Sprawdź terminy sprawozdań środowiskowych i raportów dot. ochrony środowiska
Sprawozdania środowiskowe -  webinar
2024-01-25
Obowiązki sprawozdawcze - bezpłatne szkolenie online
Obowiązki sprawozdawcze - bezpłatne szkolenie online
Darmowy e-book dla warsztatów
2024-01-19
Darmowy e-book dla warsztatów
Darmowy e-book dla warsztatów
SENT to system monitorowania transportu towarów wrażliwych
2024-01-12
Więcej odpadów do zgłoszenia w systemie SENT
Więcej odpadów do zgłoszenia w systemie SENT
2023-12-22
Wesołych Świat!
Wesołych Świat!